Ženský tým Interobalu čeká premiérové MČR v Plzni

V Plzni se o víkendu 17.- 18. června chystá Mistrovství České republiky žen ve futsale. V hale Lokomotivy na Slovanech bude v sobotu usilovat o postup do nedělních vyřazovacích bojů také nově složený tým Interobalu Plzeň pod vedením trenérů Michala Holého a Tomáše Štveráka.  Druhý jmenovaný nám popsal poslední týdny přípravy na šampionát. 

Posledních pár týdnů máme dva tréninky týdně.  Už se snažíme dělat více taktické věci, předtím to bylo o tom, aby si holky zvykly na těžší balon v hale.  A chystáme se také na to, aby byly připravené na určité herní situace. Ale neznáme sílu soupeřů, takže je otazníkem, jak to bude vypadat.  Ale snažíme se je naučit něco futsalového.

Jak se dával ženský tým Interobalu dohromady?

Byl to nápad vedení, kterému prý chodily zprávy, že bychom mohli založit ženský tým, tak jsme to zkusili. Vypsali jsme konkurs a ani jsme nečekali, že o to bude takový zájem. Na první trénink se přihlásilo téměř dvacet holek. Teď jich mám na soupisce patnáct.  Já osobně jsem rád za tuhle zkušenost, trénovat holky.

Z jakých hráček je váš tým složený, a jsou mezi nimi také fotbalistky plzeňské Viktorie?

Většina jsou fotbalistky. Z Viktorky ale nemáme momentálně ani jedinou hráčku, zatím se nám nepodařilo spolupráci navázat. I když mají to samozřejmě těžké, sezonu mají našlapanou. Takže se jim nedivíme. Ale i tak je nás dost a kvalita tu je i bez hráček Viktorky.

Jak náročné je pro tebe a Michala Holého trénovat ženský futsal?

Čekal jsem, že to bude horší. Můžu mluvit i za Michala a zatím jsme spokojeni, jak to funguje. Nevěděli jsme, do čeho jdeme a samozřejmě se to nedá srovnat s mužským futsalem, to je skoro jiný sport. Ale ty holky mají chuť, nasazení, nerady prohrávají a chtějí na sobě makat. Na rozdíl od chlapů, kde to trochu stagnuje. S Michalem jsme za tuto zkušenost rádi a uvidíme, jak to bude příští sezonu, zda u družstva zůstaneme.

Víte něco o síle vašich víkendových soupeřů?

Co jsem tak zjišťoval, jsou to většinou týmy, kde spolu holky hrají delší dobu a znají se tudíž víc. Ale jsou to většinou fotbalové týmy a s futsalem třeba nebudou mít takovou zkušenost.

A váš cíl před plzeňským šampionátem?

Je to v Plzni u nás doma, tak bychom rádi postoupili z jakéhokoliv místa ze skupiny a zahráli si ještě v neděli.

Kde a kdy vás diváci mohou podpořit?

V hale na Slovanech začíná naše skupina v sobotu dopoledne. Diváky bych chtěl pozvat, ať se přijdou na ženský futsal podívat. Je to určitě něco nového a určitě je to i pro ně atraktivní, bude se na co dívat.

Hodně štěstí!